Nacházím se: Domovská stránka / Projekty MAS / Orlické hory pro všechny / Orlické hory pro všechny - začínáme!!!< Zpět

Orlické hory pro všechny - začínáme!!!

Projekt Orlické hory pro všechny byl vybrán k podpoře v rámci 13. kola žádostí opatření IV.2.1 Realizace projektů spolupráce. Jeho cílem je zlepšit možnosti trávení volného času pro handicapované osoby regionu Orlických hor a Podorlicka. Výchozím bodem je zmapování možností turistických služeb v regionu a jeho vhodnosti pro lidi s různým handicapem. Projekt se nechal inspirovat systémem certifikace realizovaným pro Beskydy, který hodnotí míru vhodnosti zařízení (červená, oranžová, zelená) pro osoby s jednotlivým druhem postižení (tělesné, zrakové, sluchové). Zmapovaným subjektům bude nabídnuta možnost certifikace.
Jednou z podpůrných aktivit bude i školení pro poskytovatele služeb zaměřené na zpřístupnění pro handicapované osoby a získání certifikace.
Nedílnou součástí jsou investiční aktivity cílené na místní handicapované občany. Pro Charitu Letohrad a NONU - společnost zdravotně postižených, budou zakoupeny soubory kompenzačních pomůcek (invalidní vozíky, tandemová kola, trojkolky, kola se sedačkou pro handicapované...). V centru Šťastný domov vznikne tábořiště se zázemím pro rekreaci dětí s handicapem (chatky, dětské hřiště, altán s ohništěm...).
 
Završením celého projektu bude uspořádání 3 společných akcí zaměřených na setkání a navázání partnerství mezi organizacemi pracujícími s handicapovanými osobami.
Celková výše výdajů projektu činí 2 685 000 Kč, doba realizace říjen 2011 - září 2012.
S obsahem projektu se můžete seznámit v této prezentaci.
 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek