LOGO ISKP

logo-NSMASm.jpg

 logozijemespolu

 
PODPORUJÍ NÁS:

logo_colour KHK male.gif
Čin
nost MAS NAD ORLICÍ je podporována Královéhradeckým krajem.
 
 
jaune.jpgPRV_logo male.jpg
Realizace strategického plánu LEADER je most k rozvoji NAD ORLICÍ a realizace projektů spolupráce MAS byly podpořeny Programem rozvoje venkova ČR.
 
 
Přípravu integrované strategie pro období 2014-2020 podporují města a obce v území. Aktuální stav najdete na stránce.
 

 

Nacházím se: Domovská stránka / MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA / Archiv novinek / Příprava na 9.kolo< Zpět

Příprava na 9.kolo

 Jsme MAS 32+ a využili jsme možnosti vydat první výzvu až nyní a budeme tedy registrovat vybrané projekty v 9. kole. Pro toto kolo jednak nejsou vydány či upraveny příslušné formuláře a jsou i nejasnosti jak je vyplňovat. Například právě řešíme jak vyplnit žádost o dotaci (str. 2) pokud jde o nezpůsobilé výdaje projektu.
        Priloha 9 by mela platit i v tomto zneni i pro 9. kolo
 
Formulare by mely byt pravdepodobne stejne, ale to doporucuji informovat se na CP SZIF u prislusneho pracovnika, který s Vami komunikuje, ev. u pani Adamcove, která je vedouci metodickou pro Osu IV.
 
První nejasností je, zda počítat DPH v nové výši 20 % - asi ano.
        Nezpusobile vydaje bych ja osobne vycislil klidne ve vysi 20%
 
Jak se vyvinula situace kolem obcí - neplátců, zda tedy obce jako veřejnoprávní subjekty musí DPH v % dotace nenárokovat. Víme, že došlo k usnesení vlády o krytí tohoto výpadku malým obcím, ale nebylo natolik publikováno, aby bylo jasné jestli se kompenzace týká jen kol od 5. níže nebo jestli obce dostanou vyrovnání i pro kola pozdější - pro nás důležité 9. kolo.
        DPH pro obce je neuznatelne od 6. kola, od 8. kola nicmene existuje moznost kombinovat dotaci z PRV z dotaci z kraje, takze pokud si vyjednate dotaci z kraje na kryti neuznatelnych nakladu (tedy i DPH u obci), uz by to melo byt mozne
 
Zda pro neplátce nikoliv typu veřejnoprávního lze nadále dotaci počítat z celkových výdajů projektu včetně DPH - zdá se, že nadále půjde.
                DPH pro ostatní subjekty, které nemaji narok na jeho odpocet (Tedy neplatci DPH a subjekty které jsou sice platci DPH ale jen pro nektere sve cinnosti, které se netykaji projektu) je i nadale uznatelne
 
Důležité také je, od kdy budou platit všechny projednané změny a dodatky. Myslíme, že je budeme muset (často rádi a s potěšením) brát v úvahu.
        Soucasne projednavane zmeny se tykaji pravidel IV.1.1., tedy rezijnich nakladu MAS, nikoliv projektu konecnych zadatelu. Aktualizaci Pravidel IV.1.2. nebo Dodatku 9, které jsou dulezite pro vase zadatele planuje MZe az s platnosti od 1.1.2011.
 
Doufam, ze Vam moje odpovedi pomohly.
 
Jan Florian ml.
mistopredseda Narodni site Mistnich akcnich skupin Ceske republiky, o.s.
vedouci Pracovni skupiny pro realizaci programu LEADER pri Vyboru NS MAS CR, o.s.
 
 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek