LOGO ISKP

logo-NSMASm.jpg

 logozijemespolu

 
PODPORUJÍ NÁS:

logo_colour KHK male.gif
Čin
nost MAS NAD ORLICÍ je podporována Královéhradeckým krajem.
 
 
jaune.jpgPRV_logo male.jpg
Realizace strategického plánu LEADER je most k rozvoji NAD ORLICÍ a realizace projektů spolupráce MAS byly podpořeny Programem rozvoje venkova ČR.
 
 
Přípravu integrované strategie pro období 2014-2020 podporují města a obce v území. Aktuální stav najdete na stránce.
 

 

Nacházím se: Domovská stránka / MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA / Vzdělávací seminář: Spolupráce s pubertálními žáky v enviromentální výchově (cyklus C)< Zpět

Vzdělávací seminář: Spolupráce s pubertálními žáky v enviromentální výchově (cyklus C)

OPVK_logo normalni.jpg
 V sobotu 9. dubna 2011 se uskutečnil ve Středisku ekologické výchovy a etiky Rýchory "SEVER" v Hradci Králové vzdělávací seminář "Spolupráce s pubertálními žáky v enviromentální výchově". Lektor tohoto semináře, ekopsycholog PhDr. Jan Krajhanzl PhD., se prací s pubertálními žáky zabývá již řadu let. Pracoval mimo jiné jako lektor environmentální výchovy Sdružení Tereza (2002-2004), vedoucí klubu pro děti a mládež Beztíže při DDM Praha 3 – Ulita na pražském Žižkově (2004 - nyní) a zabývá se kontaktní prácí s dětmi a mládeží včetně rizikových skupin.
 
Ve své anotaci PhDr. Jan Krajhanzl PhD. uvádí: "Každá věková skupina školáků má svoje zvláštnosti. Jenže jak oslovit environmentální výchovou puberťáky? A jak je angažovat pro ochranu životního prostředí? Důležité je porozumět jim, chápat jejich prožívání a chování – a tak se podíváme na jejich svět zblízka. S pomocí poznatků ekopsychologie a vývojové psychologie si vytipujeme témata environmentální výchovy, která pro ně mohou být zajímavá. A protože o komunikaci jde často na prvním místě, vyzkoušíme si prakticky, jak s puberťáky komunikovat o životním prostředí."
 
 
 
Seminář Spolupráce se puberťáky 2.jpg
 
 
Účastníci semináře v průběhu tohoto osmihodinového semináře získávali nové poznatky i dovednosti pro jejich práci s pubertálními žáky. Např. kde a jak hledat motivaci k práci (simulační hry, co pubescenty zajímá, bližší seznámení se se subkulturami) a zároveň čeho se vyvarovat. Cílem semináře bylo pochopení příčin odlišného chování a prožívání pubescentů a zároveň hlednání cesty k práci se žáky v enviromentální výchově přes věci, procesy i události, které je zajímají.
 
Věřím, že tento seminář by byl přínosem pro všechny pedagogy pracující s žáky na 2. stupni základní školy, protože psychologické i motivační principy, se kterými se pedagogové na semináři seznámili, se dají použít i v jiných předmětech.

Související informace

 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek