LOGO ISKP

logo-NSMASm.jpg

 logozijemespolu

 
PODPORUJÍ NÁS:

logo_colour KHK male.gif
Čin
nost MAS NAD ORLICÍ je podporována Královéhradeckým krajem.
 
 
jaune.jpgPRV_logo male.jpg
Realizace strategického plánu LEADER je most k rozvoji NAD ORLICÍ a realizace projektů spolupráce MAS byly podpořeny Programem rozvoje venkova ČR.
 
 
Přípravu integrované strategie pro období 2014-2020 podporují města a obce v území. Aktuální stav najdete na stránce.
 

 

Nacházím se: Domovská stránka / MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA / Archiv novinek / Zadávací řízení< Zpět

Zadávací řízení

V Seznamu dokumentace k zadávacímu řízení mimo režim zákona se v bodě 3 píše, že žadatel je povinen předložit nejméně 3 nabídky obdržené od dodavatelů. Musí se jednat o 3 nabídky, které splňují všechny podmínky a nebo se do počtu 3 předložených nabídek počítají i nabídky, které budou při kontrole vyřazeny??? Je zde totiž nebezpečí, že pokud žadatel osloví 3 dodavatele a ti mu dodají nabídky, přičemž např. jedna nebude vyhovovat požadavkům výzvy, tak že by musel žadatel provádět nové zadávací řízení. A nebo je taky možné, že dodavatel sice podá nabídku, ale poté ji stáhne zpět, neboť bude mít plné termíny.
Žadatel vybírá ze tří nabídek, pokud nabídka nesplní požadavky výzvy nebo dodavatel sám stáhne nabídku, musí Žadatel hledat dalšího dodavatele, aby doplnil trojici, z které bude vybírat. Pokud nevybraný dodavatel stáhne nabídku až po provedeném zadávacím řízení, zůstává zadávací řízení platné.
 
U jednoho z projektů si nejsme jisti, jakým způsobem podat zadávací řízení. Jedná se o projekt za cca 2 000 000,- Kč, přičemž stavební práce tvoří přibližně jednu polovinu částky a pořízení technologie druhou polovinu. Má žadatel zadat dvě zadávací řízení (jedno na stavební práce a jedno na dodávku technologie) a nebo postačí jedno a komplexní vyřešené formou subdodávek? Žadatel má strach, aby např. stavební firma měla oprávnění prodávat technologii, na kterou jsou potřeba určité kvalifikační požadavky, které samozřejmě zajistí subdodavatel, ale např. stavební firma nebude mít oprávnění prodávat tyto technologie. A pokud by tyto podmínky dala do výzvy, tak by mohla být porušena zásada diskriminace.
Žadatel provede jedno zadávací řízení, kde porovná tři nabídky na stavební práce a dodávky technologie. Tyto nabídky mohou být:
a)od tří dodavatelů, z nichž každý nabízí stavební práce i dodávku technologie (tzv. celý projekt na klíč)
b)od více dodavatelů z nichž někteří předloží nabídku na stavební práce a někteří na dodávku technologií. Žadatel pak z těchto dílčích nabídek „poskládá“ tři nabídky kompletní.
c)kombinované a) a b). Tedy např. dvě nabídky od firem, které provedou stavby i technologie a jedna nabídka tvořená dílčími nabídkami více dodavatelů.
 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek