LOGO ISKP

logo-NSMASm.jpg

 logozijemespolu

 
PODPORUJÍ NÁS:

logo_colour KHK male.gif
Čin
nost MAS NAD ORLICÍ je podporována Královéhradeckým krajem.
 
 
jaune.jpgPRV_logo male.jpg
Realizace strategického plánu LEADER je most k rozvoji NAD ORLICÍ a realizace projektů spolupráce MAS byly podpořeny Programem rozvoje venkova ČR.
 
 
Přípravu integrované strategie pro období 2014-2020 podporují města a obce v území. Aktuální stav najdete na stránce.
 

 

Nacházím se: Domovská stránka / MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA< Zpět

MAS NAD ORLICÍ

Místní akční skupina NAD ORLICÍ, se statutem obecně prospěšné společnosti, vznikla na počátku roku 2007. Sdružuje podle principu partnerství a v Leaderovském duchu venkovské podnikatele, hospodáře, spolky a obce s cílem dosáhnout lepšího rozvoje venkova v kraji tří Orlic.
Za účasti veřejnosti jsme vytvořili společnou vizi Venkov nad Orlicí v roce 2015. Postupně jsme zformovali společnou strategii regionu, abychom se stali úspěšnými žadateli v programu LEADER 2007-13.
Metodu LEADER, jako úspěšný nástroj rozvoje venkova, naplňujeme podporou projektů, projekty spolupráce s jinými MAS, vzděláváním a podněcováním dalších společných projektů.

Co je to MAS?

Správným překladem bychom asi dospěli k výrazu Skupina pro místní akce. Místní akce jsou zamýšleny jako akce a aktivity rozvoje venkova v místě. Nejde tedy o pozůstatek historického akčního výboru. Ani o rej masek ani o masové shromáždění a dokonce ani o souvislost s masem.
Ale předpis už je jaký je, tak nehledejme zrovna v tomto inovace.
Jinak inovativní přístupy k rozhýbání venkovských komunit a inovativní přístupu k řešení nedostatků jsou MAS a programu LEADER právě vlastní.

Založení MAS

PICT2023
PICT2021
 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek