Nacházím se: Domovská stránka / Projekty MAS< Zpět
 MAS NAD ORLICÍ realizuje celou řadu projektů, které jsou podpořeny z různých programů. Velkou část projektů tvoří tzv. projekty spolupráce podpořené z Programu rozvoje venkova, dále MAS realizuje projekty podpořené z Programu obnovy venkova Královehradeckého kraje.
 
Co jsou tzv. Projekty Spolupráce?
 
Metoda a přístupLEADER lze použít i na projekty spolupráce, kde je kladen aspekt na přenášení zkušeností a přínos více územím. A jelikož přenos zkušeností je pevnou součástí naší činnosti, přirozeně k projektům spolupráce směřujeme.
Dotace v rámci opatření IV.2.1 Projekty Spolupráce je poskytována na projekty národní spolupráce na území České republiky, s cílem povzbudit spolupráci mezi místními akčními skupinami a na projekty mezinárodní spolupráce s cílem povzbudit spolupráci mezi MAS a jinými skupinami, pracujícími na principech LEADER v rámci členských států EU a na území třetích zemí. Smyslem tohoto opatření je využití příkladů nejlepší praxe k posílení inovačních postupů a přenosu znalostí.
Projekty Spolupráce by neměly spočívat pouze ve společné výměně informací či know – how. Důležitá je realizace konkrétního projektu/výstupu. Přínosem spolupráce je posílení místních aktivit. Jednotliví partneři projektu Spolupráce vnesou do projektu vlastní zkušenosti a identitu, kterými obohatí jeho výslednou realizaci o další přidanou hodnotu.
Základní myšlenkou ve vztahu k ose LEADER je především zlepšení kvality života ve venkovských oblastech, posílení ekonomického potenciálu a zhodnocení přírodního a kulturního dědictví venkova spolu s posílením řídících a administrativních schopnostína venkově. Projekty jsou vybírány na základě preferenčních kritérií.
 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek