LOGO ISKP

logo-NSMASm.jpg

 logozijemespolu

 
PODPORUJÍ NÁS:

logo_colour KHK male.gif
Čin
nost MAS NAD ORLICÍ je podporována Královéhradeckým krajem.
 
 
jaune.jpgPRV_logo male.jpg
Realizace strategického plánu LEADER je most k rozvoji NAD ORLICÍ a realizace projektů spolupráce MAS byly podpořeny Programem rozvoje venkova ČR.
 
 
Přípravu integrované strategie pro období 2014-2020 podporují města a obce v území. Aktuální stav najdete na stránce.
 

 

Nacházím se: Domovská stránka / MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA / Zahajovací konference Školy pro venkov< Zpět

Zahajovací konference Školy pro venkov

OPVK_hor_zakladni_logolink_RGB_cz.jpg
 
Všestary, 12. 3. 2011 od 9 do 15h
 
V sobotu 12. března 2011 proběhla na půdě naší partnerské Základní a mateřské školy ve Všestarech zahajovací konference k projektu. Kromě partnerských školních týmů z Nadorlicka a regionálních manažerů MAS Nad Orlicí se konference zúčastnily i Mgr. Alžběta Trojanová, metodička projektu, a dvě zástupkyně koordinační MAS Novohradské občanské společnosti: regionální manažerka Mgr. Lenka Kučerová a finanční manažerka Irena Haňurová.
 
Konferenci zahájil PaedDr. Petr Fikejz, ředitel hostitelské základní školy a zároveň člen školního projektového týmu ve Všestarech. Poté Mgr. Lenka Kučerová představila práci zapojených škol na Novohradsku.
Zahájení Všestary.JPG
Zahájení Všestary.JPG
 
Prezentaci dosavadní projektové práce Základní školy a Mateřské školy v Česticích přednesla manažerka školního týmu Mgr. Helena Horská. Vzhledem k tomu, že tato škola je pouze malotřídní, zapojení žáků do školního podprojektu bude rozděleno do tří částí podle věkových kategorií: 
  • Děti mateřské školy
  • Děti 1. - 2. ročníku
  • Děti 3., 4. a 5. ročníku.
příspěvek Čestice.JPG
příspěvek Čestice.JPG
 
Mgr. Ilona Nováková, ředitelka Základní školy Mistra Choceňského v Chocni a zároveň manažerka školního týmu, představila spolu s Mgr. Pavlínou Hrabětovou propagační spot o škole, žáky vytvořený krátký film o Chocni v anglickém jazyce a hlavní téma školního podprojektu - přírodní park Peliny.
příspěvek Choceň.JPG
příspěvek Choceň.JPG
Základní škola a Mateřská škola ve Lhotách u Potštejna si vybrala jako historické téma školního podprojektu poutní Kostel na Homoli, místní pověsti a báje a srovnávání historických fotografií obce se současností. Pro přírodopisnou část škola vybrala oblast potoka Brodce, kde budou žáci mapovat jeho tok, určovat druhy rostlin, zkoumat pH vody a vypracovávat fotodokumentaci v různých ročních obdobích. Příspěvek přednesla Mgr. Dagmar Bachmanová, ředitelka školy a manažerka školního týmu.
 
 
příspěvek Lhoty u Potštejna.JPG
příspěvek Lhoty u Potštejna.JPG
Z prezentace Mgr. Drahomíry Urbanové, ředitelky Základní školy a mateřské školy ve Voděradech, nás zaujala tato témata školního podprojektu: přetvoření lokální mapy Voděrad a okolí, vypracování orientačního popisu k výhledům z rozhledny Osičina, sezónní proměny přírody, lokální přírodopisné zajímavosti, rodokmeny rodin, významné události v dějinách obce.
 
 
příspěvek Voděrady.JPG
příspěvek Voděrady.JPG
Poslední příspěvek v dopoledním bloku představila manažerka školního týmu ze Všestar, Mgr. Naděžda Petrusová. V tomto podprojektu spolupracuje všestarská základní škola s nedalekou malotřídní základní školou v Hořiněvsi. Témata podprojektu úzce souvisí s okolím obou škol: ve Všestarech budou zpracovávat cyklostezku na Chlum a do Rosnic,  z přírodovědného hlediska pak Chlum, Svíb, Bor a Bažantnici. V Hořiněvsi se zaměří na významného rodáka Václava Hanku a cyklotrasy Doubravice - Lužany a Jeřičky - Hradec Králové.
 
 
V odpoledním bloku účastníci zakončili konferenci návštěvou všestarského Centra experimentální archeologie, které slouží školním exkurzím, studentům archeologie i veřejnosti k poznávání realizovanému metodou rekonstrukce a archeologického experimentu.
Návštěva Centra experimentální archeologie.JPG
Návštěva Centra experimentální archeologie.JPG
v rondelu.JPG
v rondelu.JPG
pravěké opracování seker.JPG
pravěké opracování seker.JPG
tavba železné rudy.JPG
tavba železné rudy.JPG
hliník.JPG
hliník.JPG
 leader_logo.jpgLOGO ISKPlogozijemespoluIROP_CZ_RO_B_C RGB
© 2009 - 2106 MAS NAD ORLICÍ - region, kde se setkávají řeky. Všechna práva vyhrazena.
Redakční systém. Realizoval WAMAK.
Mapa stránek · Zásady používání stránek